top of page
4.png

שאלות ותשובות

כל מה שרציתם לדעת 

 • מהו מבנה יביל?
  מבנים יבילים הם מבנים הנבנים באופן ייעודי במפעל שלא באזור בוא הוא עתיד יהיה להיות ממוקם. וניתן להוביל אותם ולשנע בקלות יחסית. מטעם זה, ניתן להשתמש במבנה יביל למגוון מטרות: כמשרדים זמניים, כמבנים למגורים, מחסנים, שירותים וחדרי מקלחת ועוד...
 • מה הייחודיות של בטון פומיס?
  לא כמו ברוב המקומות שבבניה קלה משתמשים בחומרים כמו גבס ופאנלים, בעופרים, אנחנו בונים עם בטון פומיס, ברמת האיכות המובילה, עמיד בפני נזקי מזג האוויר, נגד שריפות ומבודד חום וקור, האיכות שלו נשמרת ומונעת בלאי לאורך השנים.
 • מהי בנייה טרומית/ מודולרית?
  בנייה טרומית, המכונה גם בנייה מודולרית, היא שיטת בנייה שבה מרכיבים של מבנה מיוצרים מחוץ לאתר הבניה, מרחוק, ורק לאחר מכן משונעים ומורכבים באתר הבנייה. חברת עופרים בונה את המבנים שלה בצורה הזאת.
 • האם אפשר לבנות בקומות?
  בטח. שיטת בניה קלה, מאפשרת לבנות בית פרטי בכל סגנון ודגם, בהתאם לצרכים של כל לקוח. ולכן ניתן לבנות בית עם כמה קומות. הכול בהתאם לתוכניות ההנדסיות והאדריכליות שנעשות בשיתוף פעולה מלא עם דרישות וצרכי הלקוח.
 • כמה זמן לוקח תהליך הבניה?
  תהליך בניית הבית הוא עד 6 חודשים, התקנת המבנה אצלכם בשטח זה יום אחד של עבודה ויום אחד נוסף לחיבור היחידות לכדי בית.
 • האם אני צריך להביא אדריכל מטעמי?
  הבנייה נעשית לפי תוכנית קיימת שלכם או על פי תוכנית שתכינו ביחד עם האדריכליות שחברת עופרים מצמידה לכם כחלק מהמחיר הכולל.
 • מה הם השלבים לבניית בית?
  פגישת ייעוץ- תוכלו לשאול אותנו כל מה שתרצו ולסייר באתר. תכנון ושרטוט- יחד איתכם נשרטט ונתכנן כיצד ייראה בית החלומות שלכם. בנייה באתר- בשיטת הבנייה הטרומית, כל שלבי הבנייה קורים באתר הבנייה שלנו. הובלה והרכבה- מובילים אליכם לשטח את כל חלקי המבנה ומרכיבים את בית חלומותיכם בתוך 3 ימים של עבודה. ו- המפתח בידכם!
 • מה הם היתרונות לבניה במפעל שלכם?
  בניית הבית נעשית כאן במפעל ואתם חוסכים לכם שנה ויותר של התעסקות עם קבלנים וריצה אחרי תהליך הבניה. רמת הגימור כאן היא באיכות גימור של מפעל, הזמנת החומרים שנעשית בכמויות גדולות בגלל קצב הייצור של מבנים מאפשרת קניה איכותית שמשפרת את האיכות של הבית שלכם מרגע הביסוס ועד הגימורים הקטנים.
 • מה המחיר לבניה קלה אצלכם?
  6,900 ₪ למ"ר כולל תכנון המבנה עם אדריכלית , מרמת החלוקה הפנימית ועד רמת הגימור. -לא כולל מע"מ, הובלה וביסוס. -המחיר למ"ר הוא לבית בגודל 100 מ"ר מינימום. בית בגודל קטן יותר/ הרחבת בניה יתומחרו לפי 6,500₪ למ"ר.
 • איך בעצם הבית מגיע מהמפעל אלי?
  לאחר שתהליך הבניה מסתיים, אנחנו מוצאים לכם יחידות יחידות את המבנה שהזמנתם ומרכיבים אצלכם בשטח ביום עבודה. כל יחידה היא בגודל של 40 מ"ר, את החיבורים של הבית מכסה כיסוי דקורטיבי כך שיום אחר החיבורים אי אפשר לנחש שהבית הזה לא נבנה כאן בשטח.
 • ממ"מ- מה זה?
  מרחב מוגן מוסדי – ממ”מ, בדיוק כמו הממ”ד הביתי מיועד להגנה מפני מתקפות אוויריות, טילים יבשתיים לטווח קצר ומתקפות אב”כ. אך להבדיל מממ”ד, הממ”מ מיועד להתקנה במרחבים המוסדיים כגון גני ילדים, בתי ספר, משרדים, מפעלים ועוד. לפי תקנות פיקוד העורף, מרחב מוגן מוסדי תקני הינו חובה לכל עסק ומפעל והימצאותו חיונית לקבלת רישיון עסק.
 • יש לכם ממ"דים מוכנים במלאי?
  לפעמים יש ולפעמים אין, תלוי בעומס של התקופה. תמיד שווה לשאול:)
 • מהם השלבים לבניית ממ"ד?
  אם יש לכם היתר: משרטטים תוכנית, מתחילים בבניית הממ"ד, אתם דואגים לביסוס אצלכם בשטח ולאחר שהמבנה מוכן הוא מגיע אליכם. אם אין לכם היתר: השלב הראשון הוא לבחור את מיקום הצבת הממ"ד וגודלו. ישנם סוגים רבים של ממ"דים ואתם מוזמנים להתייעץ איתנו מה יתאים לצרכים שלכם בצורה המדויקת. משרטטים תוכנית וחותמים על הסכם איתנו, השלב הבא הוא להוציא היתר בניה ולקבל אישור מהגורמים הנצרכים. כל עירייה והדרישות שלה. לאחר שיש אישור והיתר בניה אנחנו מתחילים בבניית הממ"ד כאן במפעל. אתם דואגים לביסוס הקרקע איפה שתרצו שנניח את הממ"ד ולאחר שהבניה מסתיימת, בעזרת מנוף אנחנו מביאים לכם את הממ"ד המוכן ומציבים אותו אצלכם בבית.
 • אישור יצרן לממ"ד
  מעצם היותנו מפעל לייצור מרחבים מוגנים המייצר כבר עשרות שנים ממ"דים. קיבלנו מהמהנדס הראשי של פיקוד העורף אישורי יצרן, אישור זה מאפשר לנו לבנות את המרחבים המוגנים שלנו עם אישור הג"א מראש. כלומר, הלקוח מקבל את המרחב המוגן עם אישור של פיקוד העורף עוד טרם הבנייה, ואין צורך להעביר אותו לאישור נוסף תחת ידם של פיקוד העורף. המרחב המוגן שלנו בעל מעטפת הגנה רחבה הכוללת דלת וחלון המונעים הדף וחדירת רסיסים, קירות בעובי 40 ס"מ ולא 30 ס"מ כמו בשאר הממד"ים, ובנוסף, את המבנים שלנו אפשר להציב בכל מקום בשטח הבית שלכם, אם תרצו את הממד מחובר לבית ואם תרצו אותו בחצר.
 • האם אתם בונים גם בשטח של הלקוח?
  לא. חברת עופרים בונה מבנים רק במפעל ומובילה אל הלקוח.
 • האם צריך לדאוג לביסוס השטח לפני הצבת המבנה?
  כן, צריך לדאוג לביסוס השטח לפני הצבת המבנה. עופרים מלווה את הלקוחות שלנו לאורך כל התהליך, אבל אנחנו לא מבצעים ביסוס וזו אחריות של הלקוח.
 • אילו סוגי ביסוס קיימים?
  סוגי הביסוס הקיימים הם- קורות קשר (קלונסאות) רפסודה והידוק מצעים.
 • איך אני יודע באיזה ביסוס לבחור?
  בדרך כלל הביסוס הוא כלונסאות, אבל תמיד כדאי לבדוק את הקרקע והשטח כי לפי סוג האדמה או המשטח ניתן לדעת מה הביסוס המתאים.
 • מהו היתר בניה?
  היתר בנייה (בעבר נקרא גם רישיון בניה) הוא האישור שניתן על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה לבצע עבודת בנייה, הריסה או שינוי בשימושים במקרקעין.
 • מהו התהליך להוציא היתר בניה?
  עוד לפני הגשת הבקשה להיתר, יש הכנת מפת מדידה מקיפה של הבית והמגרש על ידי מודד מוסמך. לאחר מכן יש לשלם אגרת תיק מידע בסך 192 ₪ ולהכין מסמכים שונים. את מפת המדידה והמסמכים, עורך הבקשה (אדריכל או מהנדס) מצרף במערכת הרישוי הזמין ומגיש בקשה למידע להיתר לוועדה המקומית. הוועדה יכולה לאשר את הבקשה או להחזיר לעורך הבקשה לתיקונים (בעיקר במפת המדידה) ועורך הבקשה יכול לתקן ולהגיש שוב.
 • מאילו רשויות צריך לקבל אישור?
  עם קבלת תיק המידע, או קבלת מפת המדידה במידה והבקשה פטורה מתיק מידע, יחל שלב התכנון ושרטוט התכנית. התכנית תוגש לגופים השונים כמו פיקוד העורף, רשות מקרקעי ישראל, פקיד היערות, תאגיד מים ומחלקות שונות בעירייה.
 • האם אתם עושים היתרים?
  לא. הלקוח מוציא את היתר הבניה, כמובן בליווי ותמיכה שלנו.

הזמינו שיחת ייעוץ ללא עלות

bottom of page