top of page

קרווילה

Untitled-1.png
12_edited.jpg

משבר הדיור שמלווה אותנו זה מספר עשורים הולך ומחמיר. המשבר לא מתבטא רק בעליית המחירים של רכישת בית, אלא גם במחירי השכירות ואף במשך הזמן שלוקח להגיע לרכישת בית מגורים. 
משבר זה לא ייחודי לארץ, ובכל העולם מהנדסים עומלים על מציאת פתרונות  מגורים אפשריים ומגוונים שיאפשרו מגורים במחיר לכל כיס, תוך שמירה על סטנדרט מגורים גבוה, יעילות אנרגטית, ידידותיות לסביבה ומהירות ביצוע.

קו אחד בו הטכנולוגיה הולכת ומתקדמת הוא בנייה טרומית. זוהי שיטת בנייה בה המרכיבים של המבנה מיוצרים מחוץ לאתר הבניה, במפעל מרחוק. רק לאחר הייצור של החלקים או של המבנה כולו, מעמיסים על משאיות ומקימים את המבנה באתר הבנייה. במסגרת הבנייה הטרומית, קיים הפתרון הפופולרי, הזול והיעיל במיוחד של הקרווילות.

מהי קרווילה

קרווילה, בשונה מקרוואן על גלגלים, היא קארוון סטטי שמשמש כמבנה בלבד שאינו חלק מרכב ומכאן שאינו מסוגל לנוע בהחלטה של רגע. קרווילות הן בדרך כלל קטנות ופשוטות יותר מבתים מסורתיים, אבל הן מציעות יתרונות משלהן, יחד עם רבים מאותם שירותים שמעניק בית רגיל.

איך נראית קרווילה ומה היא כוללת?

קרווילה תכלול, בדרך כלל, מטבח, חדר רחצה, סלון וחדרי שינה. הקרווילות בנויות לרוב בבנייה קלת משקל ומבודדת ומצוידים בחימום, חשמל ואינסטלציה. לחלק מהקרווילות יש גם תוספות שניתן לחבר אליהן, כגון מרפסות מקורות ופרגולות. יש לשים לב, שקרווילות באות במספר אפשרויות של בנייה הקבועות מראש, ואין גמישות כמו בבניית בית רגיל. אולם, חוסר גמישות זו הוא הגורם לכך שהקרווילות הן פתרון כה זול, יעיל ומהיר, מה שהופך אותן למושכות עבור אנשים רבים.

 

מהם היתרונות של הקרווילה?

יתרון משמעותי אחד של קרווילה בפרט ובנייה קלה בכלל, הוא יכולתו של השימוש בקרווילה לצמצם משמעותית את זמן הבנייה. משום שמדובר במבנה הבנוי מראש כולו או בחלקים, ורק משונע לאתר הבניה, ההקמה מתפרסת על פחות זמן מלכתחילה ומכאן שגם חשופה פחות לעיכובים בלתי צפויים.
לכן, אם אתם מעוניינים בפתרון מגורים כמה שיותר מהיר וברשותכם מגרש ריק, בחירה בקרווילה תוכל לסייע לכם לקבל את המפתחות בהקדם.

יתרון נוסף של הקרווילה הוא העלות הזולה במיוחד שלה. משום שהקרווילה מיוצרת בחלקים במפעל, מדובר בפס ייצור יעיל, מדויק וזול. בנוסף, הקמת קרווילה כוללת שימוש בהרבה פחות חומרים מאשר בנייה קלאסית, ומכאן שהקמת קרווילה מבזבזת פחות חומר – וכסף. עניין זה גם הופך את השימוש בקרווילות לידידותי לסביבה באופן משמעותי על פני בנייה קלאסית.

מהם החסרונות של הקרווילה?

מצד שני, ישנם כמה חסרונות פוטנציאליים למגורים בקרווילה. בעיה פוטנציאלית אחת היא השטח המוגבל, מכיוון שהם בדרך כלל קטנים יותר מבתים מסורתיים. אמנם, הגודל גלום בעלויות, אך יש לשים לב לכך. בנוסף, קרווילות עשויות שלא להיות יעילות אנרגטית כמו בתים מסורתיים, מה שעלול להוביל לעלויות אנרגיה גבוהות יותר. הן  עשויות גם להיות רגישות יותר לנזק מתנאי מזג אוויר קיצוניים, כגון רוחות חזקות או שלג כבד.

אך, חסרונות אלו תלויות בעיקר באיכות הקרווילה שתרכשו. מומלץ לברר עם החברה ממנה רוכשים את הקרווילה לגבי איכותה, יעילותה האנרגטית ועמידותה בפגעי מזג האוויר. אמנם מדובר בחסרון שנוגע לרוב הקרווילות, אך לא בהכרח לכולן ולא בהכרח בכל מצב.

עם זאת, למרות החסרונות הפוטנציאליים הללו, אנשים רבים בוחרים לגור בקרווילות בגלל הפשטות, המהירות והעלויות המצומצמות. הקרווילות מציעות פתרון נהדר דווקא כעת, כאשר משפחות רבות לא יכולות להרשות לעצמן בית בבנייה קלאסית.

קצת עלינו

אנו בעופרים הנדסה מעניקים שירותי בנייה טרומית בכלל וקרווילות בפרט. בין אם אתם מעוניינים בהתקנת ממ"ד או בבניית בית שלם באמצעות בנייה טרומית, תוכלו לפנות אלינו לקבלת שירות מקצועי, יעיל ורב ניסיון.

אז אם אני מעוניין בקרווילה מה עליי לעשות?

ראשית, אנא צרו איתנו קשר דרך האתר שלנו, בכתובת https://www.ofarim-ltd.co.il/ . תוכלו להשאיר אצלינו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם ונקבע פגישת ייעוץ.
בפגישת הייעוץ תוכלו לקבל ייעוץ המותאם בדיוק עבורכם ועבור הפרויקט שתרצו. תוכלו להתרשם מהפרויקטים שעשינו בעבר ועושים כעת ואף לראות איך המפעל שלנו עובד.

bottom of page