top of page

כל מה שרציתם לדעת על מבנה יביל

מבנה יביל יכול להוות תחליף ראוי ונעים למגורים הנדרשים בפרק זמן קצר או לשמש לצרכי מסחר, אחסון ועוד. כיום ניתן להשיג מבנים נעימים בצורה פשוטה, מהירה וזולה ולהתייחס אליהם ממש כאל בית מוכן מראש. מבנים יבילים משמשים במגוון שימושים כיום ובמאמר זה אנחנו נסקור את כל מה שאתם צריכים לדעת על מבנים אלו.

מהו מבנה יביל?

מבנים יבילים נפוצים במקומות רבים בארץ במגוון שימושים. ברמה הבסיסית ביותר, מבנים יבילים הם מבנים הנבנים באופן ייעודי במפעל שלא באזור בוא הוא עתיד יהיה להיות ממוקם.  מבנה יביל נחשב לכזה הנעשה בשיטה של בנייה קלה: שיטת בנייה בה בונים על גבי קורות פלדה או עץ מעטפת המגיעה מוכנה as is לאתר הבנייה. 

מבנים יבילים מובלים מהמפעל בו הם נבנים לאתר הבנייה על משאית המתאימה לנשיאה של מבנה כה גדול. לאחר ההגעה לאתר הבנייה ניתן לחבר את המבנה היביל לחשמל, מים ותשתיות שונות.

מטעם זה, ניתן להשתמש במבנה יביל למגוון מטרות:

-          מבנים יבילים יכולים לשמש כמשרדים זמניים. זהו למעשה אחד השימושים המרכזיים של מבנה יביל באתרי בנייה, מגרשי מכוניות, משרדי מכירות וכן במקומות בהם נדרשת נוכחות פיזית זמנית. מבנים יבילים יכולים להיות מאובזרים ומעוצבים בצורה נעימה שתהווה מקום מזמין לבאי המשרד להתארח בו ולכן יכולים לשמש כתחליף ראוי ומוצלח למשרדים שונים.

-          מבנים יבילים יכולים לשמש גם כמבנים למגורים: אמנם חלקנו זוכרים את השהות במבנים יבילים במהלך תקופת הצבא, אולם כיום מבנים יבילים יכולים לקבל צורה, ולהעניק תחושה נעימה וחמימה שיכולה לשמש כבית לכל דבר ועניין.

-          מחסנים: מבנה יביל יכול להוות פתרון זמין ונוח למציאת פתרונות אחסון. מבנים אלו יכולים להכיל שטחי אחסון גדולים שישמשו את בעל המחסן לצרכיו השונים.

-          שירותים: כאמור, מבנים יבילים מחוברים לתשתיות השונות ולכן אפשר באמצעותם לבנות חדרי שירותים במהירות ובזול. הדבר יכול לשמש מקומות בהם בא קהל רב כדוגמת אולמות אירועים, או מרכזי ספורט שצריכים לבנות חדרי שירותים או חדרי שירות אחרים במהירות. מכיוון שניתן לעצב את המבנים היבילים בצורה נאה ונעימה, הם יכולים להוות תחליף מצוין לבנייה הנעשית באופן מסורתית.

בית מוכן מחיר

מכיוון שמבנים יבילים נבנים במפעלים אשר מתמקצעים בבניה זו, עלויות בניית בתים מוכנים נמוכה משמעותית מבנייה באתר הבנייה הנעשית בשיטה מסורתית. מבנים אלה נחשבים לפתרון זול והמהיר לאלו הזקוקים למבנה.

יתרונות מבנים יבילים

-          מהירות הבנייה: כאמור, מבנים אלה נחשבים לכאלו שקל ומהיר לבנות ועל כן חביבים עבור אלו הנמצאים בלוחות זמנים צפופים. בנוסף, מכיוון שמבנים אלו נבנים במפעל, הזמינות שלהם גבוהה מאוד וניתנת לשליטה ורכישה מהר מאוד. בנוסף, הליך ההתקנה של המבנים היבילים אינו מסובך מכיוון שהם מגיעים כאשר כל הצנרת המים ותשתיות החשמל מחוברות בצורה של Plug and Play.

-          חסכון בעלויות: כפי שנאמר קודם, מבנים יבילים הינם פתרון זול אשר מאפשר לאנשים המזמינים את המבנה להגיע לפתרון בנוי לצורכיהם השונים בצורה זולה משמעותית מזו של בנייה מסורתית.

-          מבנים יבילים וכאלה הנבנים בבנייה קלה, עשויים לרוב מחומרים המאפשרים בידוד מתקדם מפגעי קור, חום או גשם. לכן, מבנים אלו חוסכים בהוצאות החשמל או חימום אחר שכן הבידוד מאפשר להשאיר את הטמפרטורה במבנה על טווח מצומצם ולנוע ניצול אנרגטי בלתי יעיל.

-          היצע העיצובים גדול: ללקוח יש חופש בעיצוב המבנה היביל ולכן אפשר להתאים אותו לצרכים השונים של המזמין וניתן להתאימם לפני הבנייה. המזמין יכול גם להיוועץ עם אנשי המקצוע, לתאר להם את צרכיו ואלו, אחרי אפיון זה, יקבלו מוצר התפור למידותיהם.

לסיכום, מבנים יבילים יכולים לשמש את המזמין למגוון צרכים ושימושים ומהווים פתרון מהיר, זול ונוח לבנייה, מסחר, דיור ואחסון.  

אם אתם מעוניינים ברכישת מבנה יביל או מבנה הנעשה בבנייה קלה, אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בחברת עופרים המתמחה במתן פתרונות בתחום הבנייה הקלה, המבנים היבילים, ממד"ים או מיזמי בינוי שונים. לחברה קטלוג עשיר ונשמח לסייע ולעזור במציאת הפתרון האידיאלי עבורכם.

טלפון: 054-9361633

מפעלי החברה ממוקמים ביישוב יקיר

קבלת קהל בימים א'-ה' בשעות 07:00-16:00

2 - 08.01.png
3 - 08_edited_edited.jpg
bottom of page