בית מוכן מבטון כולל ממ"ד

כולל אישור פיקוד העורף על הגרמושקה

כולל תכנון המבנה עם אדריכלית - מרמת החלוקה הפנימית ועד רמת הגימור

מבנה יביל 50 מ"ר
3 חדרים
199,000 ₪

שרטוט של מבנה יביל 50 מ"ר
שרטוט של מבנה יביל 100 מ"ר

מבנה יביל 100 מ"ר
5 חדרים
380,000 ₪

שרטוט של מבנה יביל 150 מ"ר 6 חדרים

מבנה יביל 150 מ"ר
6 חדרים
570,000 ₪

שרטוט של מבנה יביל 150 מ"ר 7 חדרים

מבנה יביל 150 מ"ר
7 חדרים
570,000 ₪

שרטוט של מבנה יביל 200 מ"ר 7 חדרים

מבנה יביל 200 מ"ר
7 חדרים
760,000 ₪

* המחירים לא כוללים הובלה וביסוס

* המחירים לא כוללים מע"מ

בית מוכן מבטון כולל ממ''ד

כשחושבים על בניית בית המחשבה הראשונה שעולה לרובנו היא קבלן וצוות שיפוצניקים שמגיעים לשכונת מגורים ומתחילים להקים בית מאפס. אולם אחד הטרנדים המרכזיים היום בענף הבנייה הוא הבית המוכן, מבנה יביל שנבנה במפעל הייצור ומגיע לשטח עם מנוף. בכתבה הבאה תוכלו ללמוד מהו בית מוכן מבטון, הכולל אפילו ממ''ד.

נייד זה כבר מזמן לא טלפונים סלולריים

מבנים ניידים הם לא דבר חדש. עוד מימים ימימה, שבטים נוודים הסתובבו עם הבית שלהם שהיה לרוב גרסה כלשהי של אוהל – לכל מקום אליו הם הלכו. בהמשך, מבנים ניידים זכו לכינוי מבנה יביל וניתן היה לראות אותם בכל מיני מקומות, למשל בבסיסים צבאיים.

אולם הפיתוח הטכנולוגי עשה את שלו ומבנה נייד, או בית מוכן כפי שהוא נקרא היום, הוא כבר ממש לא אלטרנטיבה פחותה. בית מוכן מבטון הוא בית לכל דבר אשר יכול לאכלס משפחה בנוחות ואפילו, מבלי לוותר על העיצוב. רק שיטת הייצור שונה, והיא הרבה יותר תועלתנית לכולם מהשיטה המוכרת והישנה של בניית בית.

הבית שלנו גדול וירוק

שיטת ההרכבה של בית מוכן (שזכתה גם לשמות: בניה קלה או בנייה מודולרית) היא שיטה שמותאמת לעידן הנוכחי, בו ערים רבות מאוכלסות בצפיפות וההיבט הסביבתי הוא עניין לא פחות חשוב מהיבטים אחרים הקשורים להקמת בית. לכן אין זה פלא ששיטה זאת צוברת תאוצה במדינות המתקדמות בעולם, לרבות מערב אירופה, ארצות הברית, קנדה, אוסטרליה ועוד.

כיצד מתבטאת הידידותיות לסביבה? בכל מיני אופנים. בראש ובראשונה, בנייה קלה מבוססת על יציקת המבנה מבטון שמחזקים לעשרות שנים, בשונה מהבנייה המסורתית מטיט ומבלוקים. בנוסף, הבנייה מצמצמת בצורה ניכרת את הפגיעה בסביבה, כך למשל, הודות לעובדה שלרוב כל הפסולת נותרת באתר הבנייה, ולא מועברת לאזורי טבע.

בנוסף, בניה קלה שמה דגש על חיסכון באנרגיה, תוך שימוש באמצעים אופטימליים ומכונות מתקדמות ואקולוגיות. כאשר הביקוש לפתרונות מגורים עדיין עולה, אך המודעות האקולוגית חשובה יותר מתמיד, אין ספק שבנייה קלה היא תשובה מנצחת.

מכר 50 מר.png

מקצרים את הזמנים ומורידים את העלות, אבל משאירים את האיכות

נוסף על היתרונות בגזרה הירוקה, בית מוכן מבטון הוא אפקטיבי גם מבחינות צרכניות נוספות. בשונה מהתהליך הרגיל של בניית בית שהוא ממלכת אי הודאות, כאן לוח הזמנים ברור, קצר ונטול עיכובים.

תהליך הבנייה של בית מוכן אורך כארבעה חודשים – זמן קצר משמעותית מזמן הבנייה של בית בשיטה הקונבנציונאלית. רק בשביל לסבר את האוזן, תהליך בנייה רגיל עורך כשנה וחודשיים בקירוב, כך שמדובר פה באמת בבשורה של ממש.  נוסף על כך, מכיוון שהכול רץ על פס ייצור, אין בלת''מים, בעיות בזמנים או בעיות נוספות שמאפיינות קבלני בנייה מהשיטה המסורתית.

נוסף על לוח הזמנים המהודק, בניית בית מוכן מבטון היא גם עניין זול בהרבה. שיטה זו מורידה את עלויות הבנייה בעשרות אחוזים, עד כדי מחצית מבית קונבנציונלי מקביל (ולראייה מוזמנים לדפדף בקטלוגים של חברות הבנייה הקלה, אשר מציעות בתים ברמה גבוהה מאוד ב4,000 ₪ למ"ר). בנוסף, בדומה ללוח הזמנים, גם התקציב ידוע מראש ולא ניתן לשינויים.

זאת ועוד, החיסכון לא נגמר כאן. הבניה הקלה היא אפקטיבית מבחינה אנרגטית (ירוק כבר אמרנו?), ולכן בית מוכן מבטון צפוי לחסוך למשפחה עוד אלפי שקלים שנתיים על הוצאות אנרגיה כגון חימום וקירור.

גמישות היא מילת המפתח

קשה לחשוב על בית שנבנה במקום אחר, במפעל שרחוק מהמגרש. אולם האמת היא שניתן לעקוב אחר הקמת בית מוכן בכל רגע ורגע. מצד אחד הרעשים והפסולת שנלווים לבניית בית נחסכים מהלקוחות ומצד שני חברות הבנייה מציעות קשר ישיר עם הדיירים החדשים, לרבות ביקורים במפעל, פגישות ייעוץ וקשר טלפוני רציף בנושאים שונים.

חשוב להדגיש שבית מוכן אינו תבנית אחידה שנמסרת מראש לכל לקוח ללא הבדל. כפי שהשם מרמז, בנייה מודולרית מאפשרת התאמה של הדגם לצרכים הספציפיים של כל לקוח. כך כל דייר נהנה ממבנה יביל, איכותי ומותאם אישית, גם מבחינה אדריכלית. יש מקום רב לאמירה האישית של הלקוח ולגמישות בהליך הבנייה.

לא מפקירים ביטחון ובטיחות

יש לציין שהעמידות של מבנים ניידים נחשבת לגבוהה במיוחד, אף יותר משל בתים מהשיטה הקונבנציונלית, בייחוד כשמדובר על בנייה מבטון. בתים אלו עומדים בכל התקנים הרלוונטיים לבתים בישראל, והם מיוצרים תוך מחשבה גם על מקרי קיצון, כגון שריפות או רעידות אדמה.

נוסף על כך ורלוונטי במיוחד לישראל הוא המרחב המוגן – ממ"ד. ישראל חשופה לאיום טילים מתמיד ועל כן ממד בכל בית הוא דבר הכרחי. כאן קיים יתרון משמעותי לבנייה קלה מבטון: בעוד שבבנייה קלה מלוחות גבס או מפאנל מבודד צריך לבנות את הממ"ד בשטח, בבניה קלה מבטון, הממ"ד כבר מגיע "בילד אין" עם הבית, כך שאין צורך לבנות אותו בשטח עם קבלן נפרד.

יחידת דיור - 150 מר 6 חדרים.jpg

קצת על התהליך של בניית בית מוכן מבטון

מהם שלבי הבנייה של בית מוכן מבטון? ראשית, כמו בבית קונבנציונלי, מתחילים מפגישת ייעוץ עם הלקוח, בה מבינים את צרכיו ורצונותיו האישיים. לאחר מכן מודדים את השטח עליו יוקם הבית ומתכננים את הפרויקט עם אדריכל שמלווה את כל התהליך. התוכניות האדריכליות כוללות גם את הגימור ומתמקדות באלמנטים שונים במבנה כגון ריצוף, חשמל ואינסטלציה.

משהסתיימו התכנונים הראשונים המהנדס מכין תכניות קונסטרוקציה לכל הבית ולממ''ד בפרט, וזאת מוגשת לאישור פיקוד העורף.

לאחר אישור התכניות עם הלקוח מתחילים לבנות את הבית במפעל, שם נבנה השלד הראשוני שלאחריו מבצעים עבודות גמר כגון טיוח, ריצוף פנים הבית, התקנת דלתות וחלונות ועוד. לאחר מכן מכינים את השטח המיועד לבואו של הבית המוכן.

לאחר שהשטח הוכן והבית הושלם, כל מה שנותר הוא הובלה וזהו, בית החלומות מוכן ומזומן למגורים.

לחשוב מחוץ לממ''ד

האפשרות של בית מוכן מבטון ללא ממ''ד אמנם קיימת, אך כדאי להדגיש שהיא פחות מומלצת ומשנת 92 גם לא חוקית. קודם כל, ממ''ד הוא אמצעי מציל חיים, וככזה אסור לזלזל בו או לחסוך אותו ולהסתכן. במציאות הישראלית המורכבת ממ''ד הוא ערובה לשקט נפשי כמעט בכל עיר ויישוב.

נוסף על החשיבות הביטחונית, לתוספת ממ''ד לנכס יש יתרון מבבחינה כלכלית. ערכם של בתים עם ממ''ד גבוה במאות אלפי שקלים (תלוי באיזורים בארץ) מבתים נטולים מרחב מוגן. כדאי לדעת שבאזורים רבים בישראל (יישובי קווי עימות) המדינה מממנת מענקים עבור בניית ממ''ד, המשתנים בסכומם לפי סוג הנכס.

צריך לזכור גם שבחיי היומיום ממ''ד הוא חדר לכל דבר אשר יכול לשמש כחדר משחקים, חדר שינה, מחסן ועוד. אופציה מעשית למדי היא למקם את חדר הילדים במרחב המוגן, כך שגם בעתות חירום הילדים יוכלו לישון ולחיות בחדרם בשקט יחסי.

פתרון הדיור שמתאים לכולם

בשורה התחתונה, בית מוכן מבטון כולל ממ''ד הוא פתרון דיור ישראלי מושלם, מבחינה בטיחותית, כלכלית, סביבתית ופרקטית כאחד. אין מדובר באלטרנטיבה 'היפית' שרק משוגעים יכולים ליישם (כמו למשל דום או קרוואן) אלא בבית לכל דבר, ששיטת הייצור שלו מאתגרת את המודל המסורתי.

לכן עבור משפחות צעירות שאינן רוצות לחיות שנים ארוכות עם משכנתא חודשית אך כן רוצות להיכנס לבית משלהם באופן די מידי, ושיהיה חמים ומוגן, בית מוכן מבטון עם ממ''ד הוא האפשרות האידיאלית. בעיר, בכפר או בקיבוץ – בית מוכן, כי העתיד כבר כאן.