בניית ממ"ד בבית פרטי - כל מה שצריך לדעת

מתכננים לבצע הרחבת בנייה והגיע הזמן להוסיף גם ממ"ד לבית? אם אתם מתגוררים בבית צמוד קרקע ולא בדירה המהווה חלק מבניין מגורים משותף, כדאי שתהיו ערים למספר הבדלים מהותיים שמתקיימים בין בניית ממד בבית פרטי ובין בניית ממ"ד בדירה. אז מה בדיוק צריך לדעת? הנה כל הפרטים.

?מה ההבדל בין בניית ממ"ד בבית פרטי לבניית ממ"ד בדירה בבניין משותף

ההבדל העיקרי והמהותי ביותר שמתקיים בתהליך בניית ממ"ד בבית פרטי לעומת בנין משותף, הוא שאין צורך להחתים 60% מבעלי הדירות בבנין כדי לקבל אישור עקרוני לבניית הממ"ד. מבחינה זו, מדובר בהחלט בהקלה גדולה ובבירוקרטיה רבה הנחסכת מכם כבעלי הבית. חשוב גם להיות ערים לתקנות העדכניות ביותר של פיקוד העורף בכל הנוגע להתקנת ממ"דים, כדי להבטיח שבניית הממ"ד תתבצע בהתאם לחוק ותקנה לכם ביטחון בשעת הצורך.

?אז מאיפה להתחיל

כדי להבטיח עמידה נאותה בכל התנאים, חשוב לבחור בקפידה את החברה שאיתה תעבדו. זכרו כי מלבד מקצועיות ויושרה החשובים בכל מקרה של הבאת איש מקצוע הביתה, כאן חשיבותם של האמינות ואיכות העבודה גדולה פי כמה כיוון שמדובר בראש ובראשנה בביטחונכם האישי, ובשמירה על החוק גם בפן הטכני והפשוט ביותר. ברחבי הארץ ישנן מגוון חברות המציעות התקנה של מרחבים מוגנים שונים, החל ממיגוניות פשוטות (שאינן עומדות בתקן פיקוד העורף) ועד למרחבים מוגנים מוסדיים שיכולים להכיל עשרות ומאות בני אדם. כמו כן, בשוק ישנן חברות שמטפלות עבורכם גם בכל האישורים הנדרשים, הן של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה והן של פיקוד העורף, ולכן חשוב לבדוק מה בדיוק מציעה כל חברה וחברה.

אל תתפשרו על פחות ממושלם

אנו בחברת עופרים מציעים לכם ליהנות משירות כולל ומקיף הניתן יחד כחבילה אחת – החל מהתכנון הראשוני של בניית הממ"ד, דרך קבלת כלל האישורים הדרושים כולל אישורי מהנדס ואדריכל, ועד לסיום הבנייה. התהליך כולו מוצע בפרק זמן מינימלי, בכל מקום בארץ ולכל סוג של מבנה.