הוספת ממ"ד לבית פרטי

אם יש בבעלותכם בית פרטי צמוד קרקע, ובמיוחד אם אתם מתגוררים בו כבר מספר שנים, סביר להניח שחשבתם כבר על שיפוץ או הרחבה. במיוחד במקרים של תוספת בנייה משמעותית (כזו העולה על 12 מ"ר), חשוב לדעת כי על פי חוק תהיו מחויבים בהוספת ממ"ד לדירה, אם עדיין אין לכם אחד כזה. בשונה מבניין מגורים, הוספת ממ"ד לבית פרטי טומנת בחובה מכשול עיצובי מסוים, שלא הרבה חברות יודעות כיצד להתמודד איתו. אז איך תיערכו לשינוי החדש בצורה הטובה ביותר? הנה כמה טיפים מטובי המומחים של חברת עופרים.

החלטה על מיקום הממ"ד

הדבר הראשון והחשוב ביותר בתהליך של הוספת ממ"ד לבית פרטי הוא בחירה המיקום הנכון לבית. מעבר לשיקולים בטיחותיים ומובנים מאליהם הנוגעים גם ללשון החוק (בהם למשל האיסור על חשיפתו של הממ"ד ליותר משלושה קירות חיצוניים למבנה), ישנה חשיבות רבה לשאלה מה יהיה המקום שישמש בפועל כממ"ד – מפני שהוא אמנם יהיה פונקציונלי בצורתו המקורית בעתות חירום, אך בשגרה הוא ישמש אתכם כחדר נוסף בבית מוכן. ולכך, כדאי לחשוב על מגוון משתנים כמו טיב הקליטה בחדר האטום, זרימת האוויר, טמפרטורה ועוד.

חיפוי חיצוני

לאחר שתחליטו על מיקום המרחב המוגן, מומלץ לחפות את החללים החיצוניים בהתאם לשאר המאפיינים העיצוביים הקיימים בבית - הן מבפנים והן כלפי חוץ, וזאת כדי להפוך את הממ"ד לחלק אינטגרלי מהבית הקיים.

לפרטים נוספים צרו קשר עוד היום.