עלות ממ"ד חיצוני

משנה לשנה ניתן לראות כי הביקוש לחדרי ממ"ד בבנייני מגורים ובבתים פרטיים גובר לאור המצב הביטחוני הרגיש בו נמצאת מדינת ישראל מאז הקמתה. הוספת ממ"ד היא תהליך מורכב שמצריך קבלת אישורים, היתרי בנייה, הסכמת הדיירים בבניין וכן לעמוד בכל התנאים והתקנות של פיקוד העורף.

 

עבור אנשים רבים הוספת ממ"ד לדירתם אינה אפשרית, גם לא שיפור מיגון או הפיכת חדר קיים למרחב מוגן, ולאחרונה ניתן לראות

שהתפתחו פתרונות חלופיים לבניית ממ"ד כמו ממ"ד חיצוני. בשורות הבאות תוכלו להבין מהי עלות ממ"ד חיצוני ולמה מדובר בפתרון יעיל ונוח.

כל מה שחשוב לדעת על עלות ממ"ד חיצוני

ממ"ד חיצוני מהווה אלטרנטיבה יעילה במיוחד הן עבור בתי עסק והן עבור בתים פרטים או בניינים ציבורים אשר נתקלים בקשיים בבניית ממ"ד פנימי.

 

ממ"ד חיצוני למעשה דומה בפרמטרים רבים לממ"ד פנימי. כך למשל, ממ"ד חיצוני יהיה בגודל מינימלי של 9 מטר רבוע, עם קירות חיצוניים ופנימיים מבטון שעמידים בפני הדף ורסס של רקטות. כמו כן, בממ"ד חיצוני ניתן למצוא דלת וחלון חזקים ועמידים, חיבור לטלוויזיה, טלפון וכדומה. למעשה מדובר בתנאים בסיסים של פיקוד העורף על מנת שחדר ייחשב ממ"ד.

מהם היתרונות של ממ"ד חיצוני וממ"ד נייד?

יתרונם הבולט במיוחד של מרחבים מוגנים ניידים הוא מחירם הנמוך, המגיע לרוב לכמה עשרות אלפי שקלים בלבד, וזאת בשונה מהממד ה"קלאסי" שנבנה בבית או בבניין. למעשה עלות ממד חיצוני היא הנמוכה ביותר מבין שלל אפשרויות המיגון השונות, והיא מתאימה לא רק לאנשים ומשפחות פרטיות, אלא גם ובעיקר למוסדות ציבוריים וגופים עסקיים בגודל בינוני וקטן, המעוניינים (או מחויבים במקרים מסוימים) לספק מענה בטחוני הולם. עלות ממ"ד חיצוני משתנה בעיקר בהתאם לגודל הממ"ד המבוקש. כך למשל , עלות ממ"ד חיצוני עבור בית עסק שאמור להכיל כמות גדולה של אנשים במצב חירום – ממ"מ, תהא גבוהה מעלות ממ"ד מוכן חיצוני לבית פרטי.

עם חברה מקצועית עלות ממ"ד חיצוני לא תהיה קיצונית

חברה מנוסה שמתמחה בממ"דים יכולה להעניק לכם ייעוץ מקצועי ומקיף לכל אורך הליך רכישת הממ"ד. עם חברה כזו עלות ממ"ד חיצוני תהיה משתלמת יותר ותוכלו לחוש וודאות ובטחון.