בכמה בניית ממ"ד משביחה את הנכס שלכם?

לאחר שכתבנו לכם את המדריך המלא לבניית ממ"ד, נשאלת השאלה מה יוצא לכם מפרויקט כזה? התשובה הברורה היא המון! לאור העובדה כי בשנים האחרונות אף אזור גיאוגרפי בישראל לא בטוח מפני התקפת טילים, מעבר לתחושת הביטחון שמקנה לכם ממ"ד בבית, הוא גם יכול להשביח את הנכס שלכם בעשרות אחוזים! בין אם הנכס שלכם הוא בניה קלה או דירה בבניין משותף. ועל כך במאמר הבא.

ממ"ד הוא לא רק מרחב מוגן

כאמור, תקן פיקוד העורף קובע כי שטחו של ממ"ד לא יהיה פחות מ-9 מ"ר נטו. שטח זה יכול לשמש אתכם ביומיום כחדר עבודה, חדר משחקים, או חדר שינה נוסף. עובדה זו יכולה להקפיץ את ערך הבית שלכם בעשרות אחוזים, בין אם מדובר בבנייה קלה. למעשה, הערך המדובר יכול להכפיל את הסכום שהשקעתם בבניית ממ"ד.

בהקשר זה יש לזכור כי המדינה מעודדת את האזרחים לבנות ממ"ד ולכן לא מחייבת אתכם בהיטל השבחה עבור עליית שווי המקרקעין. במקרים בהם נדרש מיגון ביישובי קו עימות, המדינה אפילו מעניקה מענקים ומממנת לכם בניית ממ"ד. אזורי המענק נקבעים בהתאם להנחיות של פיקוד העורף וגובהו של המענק נקבע לפי הסוג של הנכס. 

הכשרת חריגות בנייה כחלק מהוצאת ההיתר לבניית ממ"ד

הרבה אנשים שאין להם סבלנות לבירוקרטיה המייגעת בישראל בונים תוספות בנייה ומציבים מבנים ניידים ללא אישור הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. כך במקום להשביח את הנכס שלהם הם במקרים מסוימים אף גורעים ממנו. למשל, ידוע כי בנייה של מרפסת מעלה את ערך הבית בכ- 10%, אך אם בניתם את המרפסת ללא היתר בנייה השבחה זו לא תבוא לידי ביטוי. 

כאמור, ממ"ד ברוב שטחו נחשב כשטח שירות ולכן לא נכלל בשטח זכויות הבנייה. בדיוק כמו מרתף עד חצי מטר גובה, חדר כביסה, מחסן, חניה, או לחילופין כל שטח שהשימוש שלו הוא אחסון. לכן, גם אם ניצלתם את מלוא זכויות הבנייה בנכס שלכם, אתם יכולים לבנות מבנה יביל לפי החוק!

כחלק מהיתר הבנייה לתוספת ממ"ד, אם יש לכם בבית חריגות בנייה, בין אם מדובר בבנייה קלה או בנייה מבלוקים, אנו נגיש בקשה לאישור הבנייה הקיימת ונכשיר את הבנייה הבלתי חוקית שביצעתם. הכשרה זו נקראת "אישור בדיעבד". היתר הבנייה החדש שתקבלו למבנה יביל ישביח את הבית שלכם בעשרות אחוזים. 

אז תכלס, כמה הממ"ד מוסיף לערך המבנה שלכם?

מבדיקה מקיפה שערכנו, בניית ממ"ד מוסיפה 20-30 אחוזים למחיר הממוצע של בנייה קלה עם 4-5 חדרים. תלוי במיקום. במילים אחרות, מדובר על השבחה של כ- 400 אלף בממוצע!

מחיר ממוצע לדירה עם ובלי ממ"ד בבניין משותף

הראנו כאן כי לאחר פרויקט בניית ממ"ד השבחת המבנה יביל שלכם יכולה להגיע לערך הכפול מעלות הבנייה. יחד איתנו הנכס שלכם יממש את הפוטנציאל הפיננסי שלו וגם תקבלו מבנה יביל שיקנה לכם ולבני המשפחה שלכם בטחון. אנו בחברת עופרים מאמינים בשירות מקצועי ואישי, שניתן מכל הלב. אנו נלווה אתכם יד ביד לאורך כל הפרויקט, אתם לא צריכים לעשות כלום מלבד ליצור עמנו קשר עוד היום.